Пошиття постільної білизни

 • 30 березня 2021 16:19:44
 • Нема 0
 • Переглядів: 613

Незважаючи на великий асортимент постільної білизни в магазинах, деякі люди вважають за краще не купувати, а шити її самостійно. Пошиття постільної білизни на замовлення теж користується популярністю.

Шиття на дому має свої переваги: можна вибрати будь-яке забарвлення, відповідний матеріал та виготовити наволочку, простирадло, підодіяльник нестандартних розмірів. Крім того, зшитий своїми руками комплект є ексклюзивним.

Щоб виготовити стандартний комплект необов'язково бути майстром. Досить мати навички шиття та вміти складати схеми викрійок.

Вибір тканини

Перш за все виберіть матеріал, з якого будете шити. Для постільної білизни краще брати натуральний текстиль:

 • бавовну;
 • льон;
 • сатин;
 • шовк;
 • бязь;
 • фланель.


Вивчіть характеристики кожного матеріалу та підберіть той, що підійде вам за ціною і якістю. У продажу можна знайти спеціальні набори готового полотна стандартних розмірів (приблизно 2-2,5 метра) за доступною вартістю.

З них ви зможете викроїти заготовку потрібної довжини та ширини. В інтернеті є спеціальні онлайн-калькулятори, які допомагають точно розрахувати витрату матеріалу для різних видів текстилю.

Пошиття простирадла

Перш за все, розрахуйте кількість тканини, яка знадобиться для роботи. Виміряйте довжину та ширину ліжка, додавши з кожного боку по 10 см і ще по 2 см на підгин. Відріжте шматок полотна аналогічного розміру. Перед тим як розкроїти, виперіть та пропрасуйте його праскою. Розкладіть тканину на столі та приступайте до роботи.

 1. Підігніть край по всьому периметру на 1 см і запрасуйте майбутній шов. Потім повторіть операцію ще раз. У вас вийде подвійний підгин.
 2. З’єднайте припуски швейними шпильками з колечком чи кулькою на кінці по всьому периметру або прокладіть шов наміткою.
 3. За допомогою швейної машинки або вручну прострочіть припуск, акуратно загинаючи тканину в кутах простирадла.
 4. Відпрасуйте готові шви. Виріб готовий.

Пошиття підодіяльника з боковим вирізом

Для виготовлення підодіяльника вам знадобиться два великих відрізу тканини. Розрахуйте необхідну кількість матеріалу. Для цього виміряйте ковдру і додайте по 2 см з кожного боку на шви та по 3 см на усадку тканини після прання. Розкроїте відрізи з урахуванням вимірів.

 1. Складіть відрізи разом, лицьовою стороною назовні та закріпіть швейними шпильками.
 2. З одного боку намітьте виріз для ковдри. Він не має бути занадто великим або маленьким, щоб ковдру можна було легко заправляти й діставати.
 3. На відстані 1 см від краю прокладіть шов за допомогою швейної машини або вручну. Виріз під ковдру не зашивайте.
 4. Виверніть виріб навиворіт і зробіть другий шов на відстані 2-4 мм від першого. Він потрібен, щоб закрити необроблений край і підвищити міцність підковдри.
 5. Обробіть край вирізу, виверніть виріб і запрасуйте шви. Підодіяльник готовий.
Пошиття наволочки

Для виготовлення наволочки зробіть виміри подушки по довжині та ширині, додавши з кожного боку по 3-5 см в залежності від товщини подушки. Не забувайте, що після прання тканина всядеться, тому розрахуйте її витрату якомога точніше.

 1. Візьміть відріз тканини та виріжте з нього прямокутник за розрахованими вами розмірами, додавши з довгої сторони ще 20-25 см для клапана.
 2. Двічі підверніть край з кожної короткої сторони всередину та прострочіть.
 3. Складіть прямокутник вдвічі лицьовою стороною назовні та підверніть всередину майбутній клапан. Виміряйте довжину заготовки: вона має бути довше, ніж подушка на 5 см. Зайву тканину підверніть в клапан.
 4. Закріпіть край заготовки шпильками та прострочіть шви, відступивши півсантиметра. Клапан між сторонами має увійти в шви.
 5. Виверніть заготовку навиворіт разом з клапаном. Розрівняйте шви та кути.
 6. Ще раз прострочіть шви, відступивши від краю 1 см.
 7. Виверніть швейний виріб. Наволочка готова.

Таким чином ви можете пошити набір постільної білизни будь-якого дизайну за індивідуальними розмірами. Щоб краще зрозуміти технологію шиття, подивіться корисне відео: