Як зшити еко-сумку?

 • 13 травня 2021 14:42:33
 • Нема 0
 • Переглядів: 460

Звичайний поліетиленовий пакет – не найзручніший варіант для походу в магазин. Тому останнім часом популярність пакетів відчутно знизилася. Багато людей стали віддавати перевагу еко-сумкам – текстильним сумочкам, які зручно брати з собою. Їх друга назва – шопери або по-простому –авоськи.

Шопер можна згорнути та покласти в дамську сумку або кишеню. Він не займає багато місця і може виручити в потрібний момент. В еко-мішечках зручно носити змінне взуття або спортивну форму в школу або спортзал. Такий виріб необов'язково купувати в магазині. Його можна зшити своїми руками. Наш майстер-клас допоможе вам зробити це найбільш простим способом.


Технологія пошиття тканинної сумки в домашніх умовах

Перш за все, підберіть відповідний матеріал. Знайдіть міцну, зносостійку тканину. Для цієї мети добре підходять натуральні матеріали – бавовна або льон.

Визначьтеся з фасоном. Найпростіший та практичний варіант – шопер, що нагадує за формою майку. Розмір і колір вибирайте виходячи з особистих потреб та переваг. Отже, приступаємо до роботи.

 1. Спочатку потрібно зробити викрійку. Візьміть пакет-майку та розріжте його по швах таким чином, щоб вийшла одна сторона. Це буде ваше лекало.
 2. Покладіть лекало на полотно та обведіть маркером, додавши по одному сантиметру з кожного боку на шви. Зробіть дві таких деталі.
 3. Складіть заготовки разом лицьовою стороною всередину та скріпіть швейними шпильками або спеціальними кліпсами з боків.
 4. На швейній машинці або вручну зшийте бокові деталі. Робіть шви тільки з боків, низ та ручки поки не чіпайте.
 5. Виверніть виріб на лицьову сторону і добре відпрасуйте шви.
 6. Біля бокових швів зробіть складки глибиною приблизно 5–6 см.
 7. Прокладіть рядок по нижній стороні виробу, зашиваючи складки. Шов робиться з лицьового боку. В результаті у вас вийде авоська у формі пакета-майки.
 8. Виріжте з тканини смужку на пару сантиметрів довше нижнього краю і шириною 5 см. Це бейка, яка закриє шов.
 9. Прикладіть смужку лицьовою стороною до нижнього краю і прострочіть. Другий край бейки підігніть, сховайте усі кути всередину і прокладіть ще один рядок.
 10. Тепер переходьте до обробки ручок. Складіть деталі ручок лицьовою стороною всередину, закріпіть шпильками та зшийте по верхньому краю.
 11. Залишилося оформити край. Зробити це можна за допомогою косої бейки або оверлока. Спочатку обмітайте край, потім підігніть його на півсантиметра всередину і прокладіть шов.
 12. Випрасуйте виріб. Відзначте місце складки на ручках, підігніть тканину та прострочіть. Повторіть процедуру з кожною ручкою. Стильний, місткий шопер для покупки продуктів готовий!

Це найпростіший варіант еко-сумки. При бажанні ви можете пришити до неї накладні кишені, зробити підкладку або розділити її всередині на два відділення. Шопер легко складається і займає мінімум місця в сумці або кишені одягу.

Для наочності подивіться це відео. Тут покроково показаний весь процес пошиття текстильної сумочки.