Види друку на футболках

 • 29 листопада 2021 11:47:56
 • Нема 0
 • Переглядів: 33

Одяг з принтами вже багато років не виходить з моди. Технології створення малюнків на тканині постійно вдосконалюються. Сучасні методи текстильного друку дозволяють створювати повнокольорові зображення будь-якого розміру і складності з високою деталізацією.

Особливості друку на футболках

Принти можна робити практично на будь-якому одязі. Найчастіше їх наносять на футболки. Футболка – універсальна річ, яку носять чоловіки, жінки, діти та підлітки.

Її часто використовують в рекламних цілях і в якості сувенірної продукції для просування бізнесу. Та й друкувати на ній дуже легко. На тканину можна наносити малюнки, фото, написи та логотипи компаній.

Для створення принтів використовують кілька методів: шовкографію, термотрансферний, сублімаційний і прямий цифровий друк. Кожен з них має свої переваги та недоліки.

Шовкографія

По-іншому цю технологію ще називають трафаретним друком. Суть її полягає в наступному:

 1. Спочатку готують макет майбутнього малюнка і розбивають його за кольорами. Для кожного кольору роблять окремий трафарет.
 2. Шаблони засвічують потужною лампою.
 3. Підготовлені трафаретні форми розташовують на верстаті та вирівнюють.
 4. Майку розкладають на столі та фіксують клеєм, щоб вона не рухалася під час роботи.
 5. Зверху встановлюють раму з трафаретом у вигляді дрібної сітки.
 6. За допомогою ракеля (спеціального пристосування) на тканину наносять фарбу і продавлюють її через сітку.
 7. Відбиток просушують. Якщо він вийшов недостатньо яскравим, наносять ще один шар фарби.
 8. Процедуру повторюють з кожним шаблоном.
 9. Після того як всі кольори нанесені, вироби відправляють до сушильної камери.

Візерунки, нанесені методом шовкографії, дуже довговічні. Барвник не вимивається водою і не вигоряє на сонці. Мінус технології в тому, що робота займає багато часу, тому її невигідно використовувати для створення одиничних виробів.

Термотрансферний друк

Інші назви цієї методики – термоапплікація, термонаклейка або термопринт. Для роботи використовують спеціальне обладнання – принтер для текстильного фотодруку і термопрес. Процес складається з наступних етапів:

 1. На спеціальному трансферному папері, покритому плівкою, роздруковують зображення у дзеркальному вигляді.
 2. Макет кладуть на тканину картинкою вниз і поміщають під прес на короткий час. Під впливом температури 130–160 градусів і високого тиску малюнок переноситься на матеріал.

Термотрансфер можна використовувати практично на будь-яких тканинах – трикотажі, синтетиці. Зображення виходять однаково яскравими як на світлих, так і на темних футболках.

Сублімаційний друк

Ця технологія, як і попередня, вимагає використання проміжного носія (спеціального паперу) і термопресу. Робота відбувається за наступною схемою:

 1. Потрібне зображення роздруковують на папері у дзеркальному вигляді.
 2. Майку кладуть в термопрес і натягують, щоб на її поверхні не було складок.
 3. Картинку поміщають на тканину лицьовою стороною вниз.
 4. Прес закривають і включають на одну-дві хвилини. Малюнок з проміжного носія переноситься на виріб.

Головна особливість технології полягає в тому, що сублімаційні чорнила можна використовувати тільки на синтетичних матеріалах. Для декорування бавовняних або лляних речей вони не підходять.

Цифровий друк

Це найсучасніший спосіб текстильного фотодруку. Він виконується напряму, тобто без використання проміжних носіїв і трафаретів. Фарба наноситься безпосередньо на тканину. Для роботи використовують широкоформатний струменевий текстильний принтер. Процес відбувається наступним чином:

 1. У графічному редакторі створюють зображення.
 2. Готують тканину до роботи таким чином, щоб фарба добре прилипала до неї.
 3. Виріб поміщають в принтер і друкують картинку.
 4. Готове зображення висушують і закріплюють.

Цифрова техніка дозволяє отримувати принти фотографічної точності. Головний недолік методу – висока собівартість. З цієї причини його не застосовують для масового виробництва.

Який вид друку на футболках краще?

Кожна методика має свої плюси і мінуси, тому не можна сказати, що один спосіб однозначно краще за інші. За допомогою шовкографії можна отримати не тільки звичайні кольорові малюнки, але й 3D-друк, флуоресцентні, глітерні та світловідбиваючі зображення і написи.

Шовкографію зазвичай застосовують для виробництва великих тиражів виробів. Її використовують для виготовлення банерів, прапорів та іншої подібної продукції.

Термотрансфер має низьку собівартість, а сам процес досить швидкий. Крім того, для трансферних принтів підходять практично будь-які типи тканин – натуральні, синтетичні, напівсинтетичні.

Сублімацію краще вибирати при замовленні футболок для рекламних кампаній, корпоративних заходів і різних промо-акцій. Партії малого опту добре окупають себе. Варто сказати, що цей варіант можна застосовувати тільки на виробах білого кольору. На темні тканини сублімаційні чорнила не наносять.

Прямий цифровий друк дає дуже якісні та найбільш довговічні зображення на білих, чорних і кольорових матеріалах. Однак його не використовують для виробництва великих партій продукції через високу вартість. Технологію краще застосовувати для створення однієї або декількох штук виробів.

Більш детально ознайомитися з описаними методиками можна в цьому відео: